logo
+90 212 247 15 07 +90 533 310 15 24
Türkçe | English
Sık Sorulan Sorular
 
:: TÜM SİGORTALARIN GEÇERLİ OLABİLMESI İÇİN;

-Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması
-Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması
-Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması
-Hız sınırlarının dışında kullanılmaması
-Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat  içerisinde Varan Rent A Car’a ulaştırılmış olması
-Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması
-Aracın ehliyetsiz kişilere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.
Ayrıca Varan Rent A Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda ve yönlendirmelerde bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelere kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.
Kaza anında en kısa sürede (0 212) 247 15 07 nolu telefonla, Varan Rent A Car Merkezi'ni veya (0 533) 310 15 24 nolu, Varan Rent A Car Acil Servis telefonunun aranması ve bildirimde bulunması zorunludur.

:: ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Sürücü Ehliyeti & Yaş Limitleri ;
CDMR, IDMR, IWMR grupları için minimum yaş 22'dir ve en az üç yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir. 
SDMR, SDAR, FDMR, FDAR, SWMR grupları için minimum yaş 25'tir ve en az beş yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir. 
VIP grubu için minimum yaş 27'dir ve en az yedi yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir.

Kiralama Süresi ; 
Kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.

Yedek Sürücü ;
İkinci bir sürücünün aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kontrat hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir.

Teslimat & Dönüş ;
Şehir sınırları içerisinde teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayın.

Gecikmeli Dönüş ;
Eğer dönüş saatinden 3 saat veya daha fazla gecikme olursa günlük ücret alınacaktır.

Sigorta ;
Araçların tümü iki ayrı sigorta ile teminat altına alınmıştır. Devlet tarafından zorunlu tutulan KTK ZORUNLU MALİ SORUMLULUK (TRAFİK) SİGORTASI ve FULL KASKO (CDW) bütün kazalara karşı kiralayanın sorumluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Fiyatlarımıza Full Kasko (CDW) ve Hırsızlık Sigortası (TP) dahildir.
Önemli : Kaza durumunda araç kaza mahalinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. Tarafınıza verilecek telefon numaralarını arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaza raporu, kaskonun geçerliliği için 48 saat içerisinde tarafımıza teslim edilmelidir.

Trafik Cezaları;
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Rezervasyon ;
Rezervasyon talep formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon Talebiniz 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

Rezervasyon İptalleri ;
Rezervasyon iptalleri araç teslim tarihinden en geç 48 saat önce bildirilmelidir. Bildirilmeyen iptaller "No Show" olarak değerlendirilecek ve 1 günlük fiyat kredi kartından tahsil edilecektir.

Ödeme ;
Ödenecek tutar araç teslimi sırasında nakit veya kredi kartı (Amex, Visa veya Master) ödenebilir.

Depozit ;
Bir adet boş kredi kartı slibi kontrat hazırlanırken depozit olarak alınacak (yakıt farkı, uzatma vb ekstralar için) ve kiralamanın bitiminde iade edilecektir.

Diğer Hizmetler ;
* Bebek koltuğu için 72 saat öncesinden talepte bulunabilirsiniz. Fiyat için lütfen bizi arayın.
* Sürücü & rehber talep halinde sağlanacaktır. Fiyat ve diğer detaylar için lütfen bizi arayın.

Rezervasyon yapıldığı takdirde yukarıda belirtilen kiralama koşulları otomatik olarak kabul edilmiş sayılır.

Ana SayfaFiyat ListesiAraçlarımızHakkımızdaİletişimİstanbul Araç Kiralama

Varan Rent A Car Oto Kiralama Hizmetleri

Tel: +90 212 247 15 07 +90 212 247 15 09
Fax: +90 212 247 15 53
Copyright 2011
Design by WebSiteMarketim